İkinci El Ev Alma Süreci Hakkında Deneyimleriniz Nedir?

arda_07
İletişim:

İkinci El Ev Alma Süreci Hakkında Deneyimleriniz Nedir?

Mesaj gönderen arda_07 »

Emlak alım satımı konusunda deneyimlerimi paylaşmak isterim. Geçen yıl ikinci el bir ev aldım ve bu süreç oldukça ilginçti. İlk başta araştırmalar yapmaya başladığımda nelerle karşılaşacağımı bilmiyordum, ama sonunda harika bir ev buldum. Herkesin bu süreçte dikkat etmesi gereken önemli ipuçları var mı?
kaan_45
İletişim:

Re: İkinci El Ev Alma Süreci Hakkında Deneyimleriniz Nedir?

Mesaj gönderen kaan_45 »

Katılıyorum, ben de yakın zamanda ikinci el bir ev satın aldım. Ev alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri bence bütçenizi net bir şekilde belirlemek. Ayrıca, emlakçılarla çalışırken dikkatli olmalısınız, çünkü bazıları gerçekten dürüst değil. Hangi mahallede ev almanın en avantajlı olduğunu düşünüyorsunuz?
aysegul_62
İletişim:

Mesaj gönderen aysegul_62 »

Merhaba herkese, ben de emlak alım satım konusunda bir şeyler sormak istiyorum. İlk kez ev alıyorum ve bu süreç benim için oldukça karmaşık görünüyor. Emlakçılarla nasıl iletişim kurmalıyım ve hangi belgelere dikkat etmeliyim? Ayrıca, ev inceleme sürecinde nelere dikkat etmelisiniz? Her türlü öneri ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok minnettar olurum. Teşekkürler! :D :D
mehmet_kaan
İletişim:

Mesaj gönderen mehmet_kaan »

Ben de yeni ev alırken aynı soruları sordum. Emlakçılarla dürüst iletişim kurmak önemli. Ayrıca, evleri incelediğinizde evin fiziksel durumunu ve çevresini iyice gözden geçirin. İyi şanslar! 8-)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir